Porównywanie ułamków zwykłych

WPROWADZENIE DO LEKCJI

Prezentacja przygotowane w oparciu o podręczniki dla klasy 4 “Matematyka z plusem” GWO i “Matematyka z kluczem” Nowej Ery.

Bezpośredni link do prezentacji: https://view.genial.ly/6058ac9feab78414ca6b6106/presentation-porownywanie-ulamkow-kl-4


NOTATKA Z LEKCJI

Notatka została opracowana w oparciu o podręczniki dla klasy 4 “Matematyka z plusem” GWO i “Matematyka z kluczem” Nowej Ery.


ĆWICZENIE 1

Ćwiczenie ma na celu utrwalenie umiejętności porównywania zwykłych ułamków. Zostało przygotowane w formie gry karcianej “Wojna ułamkowa”, która bazuje na zasadach popularnej gry karcianej “Wojna”.

Oto zasady gry “Wojna ułamkowa”:

  1. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy.
  2. Talię kart należy dokładnie przetasować i rozdać po równo każdemu graczowi.
  3. Gracze układają swoje karty na stosie rewersem do góry. Następnie, pojedynczo wykładają swoje karty po kolei ze stosu i porównują wartości ułamków przedstawionych na poszczególnych kartach. Gracz, którego ułamek jest większy, zdobywa karty ze stosu i kładzie je na spodzie swojego stosu.
  4. Jeśli gracze wykładają karty z identycznymi ułamkami, następuje remis. W takim przypadku obaj gracze dokładają kolejne karty na stosie, aż do momentu, gdy jeden z graczy wyłoży kartę z większym ułamkiem. Gracz z większym ułamkiem zdobywa wszystkie karty ze stołu.
  5. Gra kontynuowana jest do momentu, gdy jedna osoba zdobędzie wszystkie karty, lub do osiągnięcia wcześniej ustalonego limitu czasowego lub ilości rund, określonych przez nauczyciela.
Wojna-ulamkowa-porownywanie-ulamkow

ĆWICZENIE 2

Ćwiczenie zostało przygotowane na szablonie Canva.

Porownywanie-ulamkow

ĆWICZENIE 3

Ćwiczenie zostało przygotowane na szablonie Canva.

Porownywanie-ulamkow-SPE-2

Visits: 1022