Procenty – podwyżki i obniżki

Poniżej przedstawiam ćwiczenie, w którym wykorzystywana jest umiejętność obliczania zmiany ceny za pomocą obliczeń procentowych. Ćwiczenie opiera się na praktycznym zastosowaniu matematyki w życiu codziennym.

“Giełda Procentów” to innowacyjna gra edukacyjna, która łączy zabawę z nauką. Gra ma na celu nauczenie graczy podstawowych koncepcji związanych z obliczaniem procentów i umożliwienie im rozwijania umiejętności podejmowania decyzji inwestycyjnych na rynku giełdowym. To doskonały sposób na zdobycie wiedzy o inwestycjach i matematyce finansowej w sposób interaktywny i angażujący.

Jak to działa?

Gracze wybierają spółki, w które chcą zainwestować swoje pieniądze. Każda spółka ma swoją cenę akcji oraz roczny wzrost lub spadek zysku wyrażony w procentach. Następnie, gracze podejmują decyzje inwestycyjne, wybierając, ile pieniędzy chcą zainwestować w danej spółce i określając liczbę akcji do zakupu.

Gra toczy się przez kilka rund, reprezentujących lata na giełdzie. Po każdej rundzie losowo generowane są zmiany w wartości akcji każdej spółki, co symuluje zmiany na rynku giełdowym. Gracze obliczają wartość swoich inwestycji, śledzą zmiany i podejmują decyzje inwestycyjne dotyczące kupna lub sprzedaży akcji.

  • Zasady gry
Gielda-procentow-zasady-gry

  • Karty informacyjne o spółkach
Gielda-procentow-karty-informacyjne

  • Tabela z symulacją losowych zmian cen aukcji
Gielda-procentow-strata-zysk-wyniki-losowania

  • Tabela dla prowadzącego grę do wpisywania wyników losowania
Gielda-procentow-tabela-prowadzacego-gre

  • Arkusze inwestycyjne dla graczy
Gielda-procentow-arkusze-inwestycyjne

Visits: 439