Trójkąty prostokątne – powtórzenie wiadomości

ĆWICZENIE 1

Gra planszowa mająca na celu utrwalenia wiadomości na temat Twierdzenia Pitagorasa i jego zastosowania w trójkątach prostokątnych.

Bezpośredni link do gry: https://view.genial.ly/627285876ee80300129fba8c/interactive-content-board-game


ZASADY GRY:

1. Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób i ma na celu utrwalenie wiadomości dotyczących Twierdzenia Pitagorasa i zastosowania go w zadaniach.

2. Grę rozpoczyna gracz, który wyrzuci na kostce największą liczbę oczek.

3. Gracz przesuwa się po planszy o wyrzuconą na kostce liczbę oczek.

4. Gracz rozwiązuje zadanie ukryte pod numerem pola, na którym się zatrzymał. Losuje spośród 32 zadań jedno zadanie i zapisuje rozwiązanie w zeszycie przedmiotowym, a następnie zaznacza prawidłową odpowiedź. Pozostali uczestnicy gry weryfikują prawidłowość rozwiązania zadania. Jeśli gracz udzieli błędnej odpowiedzi traci kolejkę, a w przypadku gdy pomyli się kolejny raz z rzędu cofa się o 3 pola.

5. Wygrywa gracz, który dotrze do ostatniego pola oznaczonego numerem 46.


ŹRÓDŁO ZADAŃ:

1. matzoo.pl

2. khanacademy.pl

3. “Matematyka z kluczem” podręcznik i zbór zadań dla klasy 7 wyd. Nowa Era

4. dlanauczyciela.pl


ĆWICZENIE 2

Powtórzenie wiadomości z działu “Trójkąty prostokątne” zostało przygotowane w Formularzu Google w postaci Escape Room. Scenariusz opracowany został przez p. Agnieszkę Makowczyńską i zamieszczony na grupie Facebook – Escape Room w Edukacji.

Bezpośredni link do formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScb6rfHPFOaV7cLPHb4Y2rvFFeY3bYnTOzg69HyqULD3kXPgQ/viewform?usp=sf_link

Views: 309